Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані сп’яніння – наслідки та відповідальність.

За інформацією Державної служби статистики України встановлено, що за минулий рік до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення передбачені ст. 130 КУпАП України (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) було накладено адміністративні стягнення на 69 248 осіб, а сума накладених штрафів становила взагалі фантастичну цифру 803 651 493 грн.

Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані сп’яніння – наслідки та відповідальність.

Як відомо, Кодекс України про адміністративні правопорушення є досить застарілим, але все ще надійним інструментом за допомогою якого уповноважені державні органи здійснюють притягнення винних до адміністративної відповідальності.

Чому ж саме ст. 130 КУпАП, є такою популярною для застосування?

Річ у тому, що водіння в нетверезому стані є досить розповсюдженим серед наших співвітчизників явищем. Опосередкований натяк на те, що вживання алкоголю це досить розповсюджений факт, дає навіть сам законодавець у ст. 35. Кодексу України про адміністративні правопорушення «Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення» – у пункті 6-му прямо зазначено, що вчинення правопорушення в стані сп’яніння орган (посадова особа), який накладає адміністративне стягнення, залежно від характеру адміністративного правопорушення може не визнати дану обставину обтяжуючою.
Слід також нагадати що санкція 130 адміністративного кодексу України тягне за собою накладення штрафу на водія у розмірі 10 200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами  строком від одного року.

Тому пам’ятайте – лише участь висококваліфікованого адвоката дає можливість повноцінно ознайомитись з матеріалами справи; грамотно та в належний строк скласти скаргу на незаконні дії працівників поліції; підготувати заперечення на ті факти, що будуть викладені у протоколі про адміністративне правопорушення; брати участь у всіх судових засіданнях; в правильному напрямку працювати зі свідками; оскаржувати медичний висновок; підготувати апеляційну скаргу та взяти участь у її розгляді.